close
تبلیغات در اینترنت
خرید دامنه
معرفی سایتهای زمین شناسی
در شبکه های اجتماعی هوادار ما باشید
صفحه اصلی تالار گفتمان آرشیو عضویت ورود نقشه سایت خوراک تماس با ما
درباره مــا
با سلام من سلیمان هستم و برای ساخت این وبلاگ دو دلیل داشتم : 1- آگاهی هر چه بیشتر مردم فارسی زبان با رشته زمین شناسی : متاسفانه در ایران زمین شناسی جزو رشته های پر طرفدار نیست و آگاهی مردم ایران نسبت به این رشته بسیار کم است، و برای همین یک گردی روی این رشته و شاخه های آن برای مردم وجود دارد و من بر آن آمدم تا مردم را با رشته خودم و زیبایی های آن آشنا کنم. 2- افزایش آگاهی های خودم
موضوعات
آرشیو
لینک های دوستان
نظرسنجی
چقدر به آینده شغلی رشته زمین شناسی امید دارید؟

آخرین ارسالی های انجمن

معرفی سایتهای زمین شناسی

570 بازدید شنبه 05 فروردين 1396 معرفي سايت,معرفي سايت,
لایک: نتیجــــه : 0 امتیــــاز توســـط 0 نفـــر ، مجمـــوع امتیــــاز : 0

www.astrobiology.arc.nasa.gov

اين سايت، سازماني است كه در خصوص علوم نجوم و ستاره‏شناسي به فعاليت مي‏پردازد و موضوع بحث آن بيشتر در خصوص سياره‌ي مريخ، قمر ژوپيتر، خورشيد، ستاره‏هاي دنباله‏دار، سيارات خارج از منظومه‌ي شمسي و ايستگاه‏هاي فضايي بين‏المللي مي‏باشد. اين سايت امكان دسترسي به آخرين اخبار موجود در نقشه‏ها، اهداف مطالعاتي، تحقيقات و راهبردهاي حاصله و سايت‏هاي مربوطه را به كاربران ارائه مي‌دهد.

www.bashrox.net  

اين سايت شبكه اطلاعاتي مختص به مبحث زمين‏شناسي است و كاربران واقعي آن افراد آماتور در رشته زمين‏شناسي و علاقه‏مندان به جمع‏آوري سنگ‏ها، كاني‏ها و فسيل‏هاي موجود در شوروي هستند. اين سايت امكان بررسي گونه‏هاي مختلف سنگ‏ها، تصوير و شرح آنها و هم‌چنين محل‏هايي كه اين گونه‏ها در آن يافت مي‏شود را به كاربران ارائه مي‏دهد. خدمات موجود در اين سايت عبارتند از: ارائه‌ي نقشه‌ي محل‏ها و ديگر اطلاعات لازم كه در اين زمينه مورد استفاده‌ي علاقه‏مندان قرار مي‏گيرد.

www.crew.org

اين شبكه مختص به سازماني است كه به منظور كاهش ميزان اثرات زمين لرزه در مناطق ساحلي فعاليت مي‏كند. از جمله اهداف اين سازمان، تلاش براي كاهش تلفات جاني و مالي پس از زمين‏لرزه، ارائه‌ي اطلاعات لازم براي كاربران به منظور كاهش خطرات احتمالي حاصل از زمين لرزه، برقراري ارتباط ميان محققان و نمايندگان دولتي و تجاري به منظور حفظ جوامع پس از وقوع زمين لرزه مي‏باشد. در اين مجموعه هم‌چنين سايت‏هاي مرتبط، انتشارات موجود در اين زمينه و امكان جستجو نيز وجود دارد.

www.daac.gsfc.nasa.gov  

اين شبكه يك برنامه‌ي كامپيوتري دولتي در امريكا است كه به كاربران امكان جستجو ودسترسي به اطلاعات و خدمات EOSDIS را خواهد داد و با هرگونه اقدام يا استفاده غيرقانوني از اين سايت مطابق قانون رفتار خواهد شد. اين سايت اطلاعات كاملي در زمينه علوم زمين‌شناسي بالاخص علوم زمين‌شناسي تشكيلات ناسا را در اختيار كاربران قرار مي‏دهد. جديدترين اخبار و اطلاعات مربوطه در اينجا قابل رويت و دسترسي مي‏باشد. از جمله خدمات اين سايت عبارتند از: ابزار، مدارك، شبكه‏هاي اينترنتي، مطالعات و اطلاعاتي مربوط به مبحث زمين‏شناسي.

www.dinosauria.com  

اين سايت به ارائه‌ي اطلاعات وسيع و گسترده‏اي درخصوص گونه‏هاي متعدد دايناسورها مي‏پردازد. اين اطلاعات به دو صورت حرفه‏اي و ساده نوشته شده كه هر يك از دانشمندان و يا افراد عادي مي‏توانند به مطالعه‌ي آنها بپردازند. در اين سايت گونه‏هاي متعدد اين جانداران و مبحث ديرينه‏شناسي مورد بحث و بررسي قرار مي‏گيرد. هم‌چنين به معرفي مجلات و سايت‏هاي مربوطه و تصاوير مربوط به اين جانداران نيز مي‏پردازد.

www.dinoheart.org

اين سايت متعلق به مركز كشف خزندگان (سوسماران) دروه‌ي ترياس (دايناسورها) مي‏باشد كه به مطالعه‌ي اكوسيستم اين جانداران، گونه‏هاي گياهي و حيواني آب و هوا ومنابع طبيعي آن‏دوره مي‏پردازد تا از اين طريق و با بررسي نقطه نظرات تاريخي به تغييرات محيطي مدرن پي ببرد و هم‌چنين با مطالعه‏ي فسيل اين جانداران به اطلاعات با ارزشي در اين زمينه دسترسي يابد.

www.earthobservatory.nasa.gov  

اين سايت به بررسي مشاهدات توسط فضاپيماها مي‌پردازد و عكس‏هايي كه از فضا گرفته شده است را در معرض نمايش مي‏گذارد و اطلاعاتي كه اخيراً يا در گذشته در اين خصوص بدست آمده است به كاربران ارائه مي‏نمايد.

www.element.ess.ucla.edu  

اين سايت به بررسي كتاب‏ها، خصوصيات و نقشه‌هاي ساختماني زمين، فعاليت گسل‏ها و خطرات احتمالي زمين‏لرزه مي‏پردازد و اطلاعات و نقشه‏هاي زيادي را در اين خصوص ارائه مي‏نمايد.

 www.earthsci.org

اين سايت به بررسي فسيل‏هاي موجود در منطقه استراليا مي‏پردازد و به يافته‏هاي بسيار مهم و باارزشي در اين زمينه دست يافته است. از جمله فسيل دايناسورهاي 110 ميليون سال قبل، كه در موزه‌ي فسيل‏هاي دريايي ريچ‏موند نگهداري مي‏شود. اين سايت هم‌چنين به معرفي سايت‏هاي جديد ديگري نيز مي‏پردازد كه در اين زمينه فعاليت دارندرا خواهد داد.

www.earthquake.usgs.gov  

اين سايت مربوط به زلزله و خطرات احتمالي آن است كه اطلاعاتي در خصوص فعاليت‏ها، علوم و خطرات احتمالي و چگونگي كاهش خطر زمين‏لرزه را به كاربران ارائه مي‏نمايد و بيشتر سعي دارد كه زمين لرزه را از نقطه‏نظر زمين‌شناسي بررسي نمايد. آمار آخرين زمين‏لرزه‏ها، فهرست كامل آنها، خطرات و چگونگي آماده‏سازي و ايمن‏سازي در مقابل اين خطر، علوم و تكنولوژي، فرهنگ لغات فني زمين لرزه، ارائه‌ي خدمات و امكان جستجو در اين سايت از جمله خدماتي است كه در اختيار كاربران قرار داده است.

 www.geohazards.cr.usgs.gov

اين سايت متعلق به گروه تحقيق در زمينه‌ي خطرات زمين‏لرزه در امريكا مي‏باشد كه به ارائه‌ي تحقيقاتي در زمينه‌ي زمين‏لرزه و مغناطيس زمين مي‏پردازد و مكانيسم فرآيند اين حوادث را مطالعه نموده و خطرات زمين‏لرزه را مخابره مي‏نمايد، اثرات آنها را اعلام و راه‌كارهاي مقابله با اين عوارض و خطرات را در محل‏هاي زلزله‏خيز بيان مي‏نمايد.

www.gcmd.gsfc.nasa.gov

اين سايت راهنمايي براي داده‏هاي زمين‏شناسي با مباحث زير مي‏باشد:
تأثيرات متقابل زمين و خورشيد بر يكديگر، اتمسفر، زيست كره، اقيانوس‏ها، سطح خشكي زمين، برف، ابعاد انساني. اين ســـايــت هم‌چنين به معرفي لغات فني و
كليدي در اين مبحث نيز مي‏پردازد.

www.hydropower.inel.gov

اين سايت مربوط به بخش انرژي آب در سازمان انرژي ايالات متحده امريكا مي‏باشد كه به پيشبرد، هدايت و همكاري با صنعت و نمايندگي‏هاي دولتي در زمينه تحقيقات مي‏پردازد تا از اين طريق بتواند ميزان نيرو و انرژي آب از نقطه‏نظر فني، اجتماعي و محيطي را افزايش دهد. هم‌چنين از نيروي مولد برق همچون توربين‏ها ياد مي‏كند و به ارائه‌ي اطلاعاتي در اين زمينه مي‏پردازد.

 www.mineral.galleries.com

اين سايت آلبوم كاملي از سنگ‏ها، كاني‌ها و مواد معدني مي‏باشد و اطلاعات كاملي در زمينه شرح گونه‏ها، تصاوير و خصوصيات ظاهري آنها را به كاربران ارائه مي‏نمايد. هم‌چنين ليست كاملي از كاني‏ها برطبق حروف الفبا، طبقه‏بندي‏هايي از قبيل: فلزات، اكسيدها و كربنات‏ها و…، آلبوم جواهرات و سنگ‏هاي قيمتي و انواع ياقوت‏ها در اين سايت موجود مي‏باشد. امكان خريد سنگ‏ها نيز از اين طريق امكان‏پذير است.

www.space.rice.edu

اين سايت مربوط به موسسه‌ي فضايي رايس مي‏باشد كه هدف آن نشان دادن جهان در مقياس كوچك‌تر به وسيله‏ي مطالعات و تحقيقات مختلف علمي در تمام سطوح، نشان دادن مسير به نسل آينده براي استفاده بهينه از فضا مي‏باشد و هم‌چنين به بررسي شرايط آب و هوايي در جو مي‏پردازد و در خصوص انواع متنوع ابزار رصدخانه‏ها توضيح مي‏دهد. از جمله خدمات ديگر اين سايت معرفي منابع اطلاعاتي، روش‏ها و شيوه‏هاي پيشگويي آب و هوا در فضا و معرفي مراكز تحقيقاتي، آكادمي‏ها، سازمان‏ها وسايت‏هاي اينترنتي موجود در زمينه فضا مي‏باشد.

      www.ssd.jpl.nasa.gov  

اين سايت اطلاعاتي مربوط به كليه‌ي اجرام سماوي در مدار اطراف خورشيد ارائه مي‏نمايد. اين اجرام در برگيرنده‌ي كليه‌ي سيارات، قمرهاي مصنوعي، ستاره‏هاي دنباله‏دار، شهاب‏هاي آسماني و ديگر اجرام موجود در منظومه شمسي مي‏باشد. كه در تمام موارد توضيحات كامل و جامعي درباره‏ي آنها ارائه مي‏گردد.

www.space.jpl.nasa.gov 
اين سايت داراي مجموعه‏اي از تصاوير رنگي از سيارات و قمرهاي مصنوعي در منظومه شمسي است و شما مي‌توانيد با انتخاب سياره يا قمر موردنظر خود تصوير رنگي آن را ملاحظه نماييد.

www.theory.ms.ornl.gov  

اين سايت مربــوط به مركــــز انرژيDak Ridge مي‏باشد. اين مركز بسيار گسترده است و قسمت اعظم فعاليت‏هاي اين مركز در زمينه‏ي علوم، مديريت محيط زيست و آزمايشات اورانيومي انجام مي‏شود. از طريق اين سايت مي‏توانيد به آزمايشگاه ملي Oak Ridge و انسيتوي علوم و آموزش اين مركز و موزه‏ي علوم و انرژي امريكا دسترسي پيدا كنيد. اين سايت اطلاعاتي را درباره‏ي مديريت محيط زيست، امنيت ملي، پروژه‏هاي مربوط به اورانيوم و… ارائه مي‏دهد توسط موتور جستجوگر اين سايت، مي‏توانيد موضوعات مورد نياز خود را جستجو كرده و اطلاعات لازم را كسب نماييد. اين سايت آدرس‏ها و شماره تلفن‏هاي مربوط به اين مركز را اعلام مي‏نمايد.

www.volcanoes.usgs.gov  

اين سايت نيز مربوط به اطلاعات اجمالي در خصوص آتشفشان‌ها مي‏باشد. از جمله خدمات اين سايت: ارائه گزارش هفتگي در خصوص فعاليت‏هاي آتشفشاني در جهان، آخرين اطلاعات موجود از آتشفشان‏هاي امريكا و روسيه، خطرات احتمالي ناشي از فوران آتشفشان‏ها، چگونگي كاهش اين خطرات و هم‌چنين معرفي منابع اطلاعات مفيد در اين زمينه مي‏باشد.

www.volcano.und.nodak.edu

اين سايت نخستين منبع اطلاعاتي در مورد كوه‌هاي آتشفشاني مي‏باشد كه در آن موضوعاتي از قبيل: آخرين فوران‏هاي آتشفشاني، تاريخچه‌ي آنها و شرح كاملي از اين كوه‏ها از جمله نام كوه، منطقه جغرافيايي، شهر و كشوري كه در آن واقع شده ذكر گرديده است.

www.web.uvic.ca

تصفيه‌ي آب آشاميدني يكي از احتياجات است كه با جمعيت ارتباط مستقيم دارد. هدف اين شبكه كه مربوط به دانشگاه ويكتوريا مي‏باشد ارائه اطلاعاتي در زمينه‌ي تجهيزات و حفظ كيفيت منابع آبي مي‏باشد و هم‌چنين به ارائه‌ي تحقيقات و منابع مطالعاتي در اين زمينه بسنده مي‏نمايد.

www.water.usgs.gov  

از طريق اين سايت مي‏توانيد اطلاعات كاملي در خصوص منابع آب در سطح امريكا بدست آوريد. اين سايت به بررسي منابع چشمه‏ها، نهرها، چاه‏ها، كانال‏ها، راه‏هاي فاضلاب، درياچه‏ها، حوضچه‏ها، نحوه‏ي استخراج آب و تجهيزات مورد نياز براي اين كار مي‏پردازد. اين سايت هم‌چنين به ارائه‌ي اطلاعاتي در خصوص آب‏هاي سطحي و زيرزميني پرداخته و كيفيت آنها را مورد بحث قرار مي‏دهد.

www.webmineral.com  

اين سايت شامل داده‏هاي اطلاعاتي در خصوص 42 نوع ماده معدني و كاني مي‏باشد كه اطلاعاتي درباره‏ي شرح بلورشناسي كاني مي‏دهد. انكسار اشعه‌ي X، تركيبات شيميايي ، طبقه‏بندي جديد دانا و استرونز، توضيحاتي از نقطه‏نظر كاني‏شناسي و تصوير كاني مورد نظر را به طور اجمالي در اختيار كاربر قرار مي‏دهد.

www.windows.arc.nasa.gov  

اين سايت يك سيستم يادگيري علوم زمين و فضا براي استفاده‌ي عموم مردم مي‏باشد. هدف طراحان آن ايجاد و طراحي سايتي است كه شامل: اسناد، تصاوير، فيلم و انيميشن‏ و مجموعه‌ اطلاعاتي براي تحقيق در علوم فضايي و زميني در ارتباط فرهنگ و تاريخ اين علوم، اكتشافات و تجربيات فردي مي‌باشد. اطلاعات اين سايت در تمام لابراتوارها، موزه‌ها، مدارس، خانه‏ها و محيط‏هاي كاري قابل استفاده است و سطح دانش آن مناسب براي همه‌ي گروه‏هاي سني مي‏باشد. از جمله خدمات اين شبكه ارائه اطلاعات در خصوص سياره‌ي زمين، منظومه شمسي، كتاب‏ها، فيلم‏ها و آثار هنري مربوطه و اطلاعات جامعي در خصوص فضا مي‏باشد.

www.wdc.iucr.org  

اين سايت در واقع يك راهنماي جهاني از بلورشناسان مي ‏باشد. اين سايت قابليت ثبت اسامي متخصصين در اين زمينه به همراه خصوصيات و تصوير آنها را دارا است.

www.zereko.com  

اين سايت مربوط به شركت پيمانكاري معدن مي‏باشد كه از جمله خدمات آن: استخراج معادن و حفاري در معادن بين‏المللي، سازه‏هاي عمراني و صنايع راه‏آهن مي‏باشد. در اين سايت امكان دريافت اطلاعاتي از قبيل تجهيزات حفاري، سنگ‏شكن‏هاي ايمن و سازه‏هاي عمراني وجود دارد.

برچسب ها :


ارسال نظر
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
آمار سایت
تبلیغات
انجام پروژه های زمین شناسی تحقیق و ترجمه متون زمین شناسی ، انجام پروژه، مقاله و پایان نامه زمین شناسی و جغرافیا و برنامه ریزی شهری ، انجام امور تایپی ، تهیه نقشه توسط نرم افزار جی آی اس با قیمت مناسب و در اسرع وقت
تبلیغات متنی جهت اطلاعات بیشتر کلیک کنید.
تبلیغات متنی جهت اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

Code center

ورود به سایت
ارتباط با مدیر
آمارگیر
  آمار مطالب
  کل مطالب : 174
  کل نظرات : 49
  آمار کاربران
  افراد آنلاين : 1
  تعداد اعضا : 108
  آمار بازديد
  بازديد امروز : 90
  بازديد ديروز : 236
  گوگل امروز : 2
  گوگل ديروز: 19
  بازديد هفته : 694
  بازديد ماه : 9,366
  بازديد سال : 61,463
  اطلاعات شما
  آي پي : 54.174.51.80
  مرورگر :
  سيستم عامل :
مطالب جدید
 • آنومالي ها و موارد استفاده از آنها
 • تاريخچه استفاده از فلزات در ايران
 • ایزوتوپ چیست؟
 • با ارزش ترین عناصر کره زمین
 • نگاهی به آینده شغلی رشته زمین شناسی
 • راز ستون های سیمانی 2000 ساله
 • خطر خشک شدن خلیج گرگان
 • بلندترین غار نمکی دنیا در قشم کشف شد
 • ۸۰ درصد شهرهای ایران در خطر زلزله
 • 200 سال زمان تا ترک زمین
مطالب پربازدید
 • 7 روش تشخیص سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی
 • آینده شغلی رشته زمین شناسی و گرایش های آن
 • اصطلاحات مهم زمین شناسی
 • اصطلاحات انگلیسی زمین شناسی
 • ماسه و انواع آن
 • درختان سنگی ( فسیل درختان )
 • مشخصات کانی ها در زیر میکروسکوپ + طبقه بندی
 • جواهرات و محل تشکیل آن ها
 • بافت های سنگ های آذرین
 • جدول تمام کانی ها بر ترتیب حرف الفبا
مطالب تصادفی
 • سنگهای دگرگونی
 • آب سالم چه مشخصاتی دارد ؟
 • انتشار عکس‌های جزیره‌ای که پس از زلزله‌ی پاکستان ایجاد شد
 • معرفی مفهوم زمین شناسی تکتونیک
 • با ارزش ترین عناصر کره زمین
 • پیش بینی زلزله در تهران
 • تاريخچه استفاده از فلزات در ايران
 • فيروزه ايرانى گرانبهاترين و زيباترين فيروزه جهان
 • عجیب ترین چشمه آب گرم دنیا ( ایالت نوادای امریکا ) + تصویر
 • معرفی رشته سنجش از دور زمین شناختی
حمایت کردن
این پست را +1 کنید